Postás kupa beszámoló

Az idei Postás kupát Szárligeten rendezték, ahol sajnos a hétvégén nagyon szeles és hűvös idő volt. A nyílt kategóriáknak és a legkisebbeknek közel volt a rajt, a többieknek mindkét nap 1300 métert kellett megtenni a rajtig. A rajt különlegessége az volt, hogy egy erdős domboldalra építették, és nagyon szuper beléptető rendszerük volt.

Szombaton az Ifi kategóriákban vállogató versenyt tartottak, ahol Tiposok küzül Tóth Blanka 4., Hajdu Nelli 5. lett. Sajnos a fiúknál az eredményeket meg kellett semmisíteni mivel az egyik pont a stekktől 30-40 méterre volt kirakva. Középtávúak voltak a pályák, mivel délután váltó is volt. Tóth Martinnak sajnos a pálya elején kiment a bokája, ennek ellenére keményen végigküzdötte a futást. Sajnos a többi futamot ki kellett hagyja a sérülés miatt.

Főbb szombati eredmények
 M10D Tóth Martin 3. W10D Paskucz-Szathmáry Henrietta 4.
M12C Karakai Pál 6. W12C Baracsi Léna 6.
M15-18C Huszár Balázs 1. W14E Székely Rozi 2.
M20E Tóth Adrián 1. W16E Tóth Blanka 4.
M20E Hajdu Erik 3. W16E Hajdu Nelli 5.
M21B Harkányi Árpád 4. W21B Lux Andrea 2.
M21BR Friedrich Gábor 1. W35Br Farkas Fruzsina 1.
M45A Hajdu Martin 2. W45A Wengrin Ágnes 1.
M45A Paróczi Zsolt 4.
M50A Takács Csaba 2.
M75A Bogdány Miksi 2.

A váltón összesen 7 csapatunk indult. A pályák hossza nagyjából megegyezett a délelöttivel. Elitben Erik 4-nek jött be az első futók között, Márk a vendég futónk csökkentette a különbséget, és végül Adrián nagy futással sikerült behozza a csapatot a 2 helyre! Mix rövid kategóriában Nelli, Blanka, Rozi folyamatos vezetéssel első helyen végeztek. Az Apák(Kovács Gergõ, Karakai Gábor, Székely Balázs) – Fiúk(Kovács Kende Pál, Karakai Áron, Székely Márton) küzelemben az első futó után az Apukák vezettek, a második után a fiúk vették át a vezetést, de végül ebben a versenyben a Tapasztalat nyert a fiatal nyers erővel szemben. Kiváncsian várjuk a visszavágót! 😉

Vasárnap normáltávú pályák voltak. Összesen 75 Tipos indult, amiből 33 főt az utánpótlás tett ki. Gratulálunk Eszternek a sok fiatalhoz! Sajnos Néda Julis még nem tudott indulni a múlt heti sérülése miatt, de már javul a lába. A tegnapi rossz pontot érintő kategóriákban végül eltörölték az első napi eredményeket. Az eredményhirdetés sajnos nagyon elhúzódott! 🙁